Historia szkoły

16 maja 2013 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość - rocznica nadania szkole imienia. Ten dzień był okazją do wzruszających spotkań, wspomnień i podziękowań.

Z dniem 31 sierpnia 2012 r. w wyniku przejścia na emeryturę zakończyła pracę pani dyrektor gimnazjum Alicja Wyczółkowska-Smaga.  Od dnia 1 września 2012 r. funkcję dyrektora gimnazjum objęła pani Katarzyna Hampel.

Dnia 16 maja 2003r. szkole nadano imię Marszsłka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości uczestniczyli znamienici goście. Ojcem chrzestnym sztandaru szkoły został Prezydent Rzeczypospolitej na uchodźctwie pan Ryszard Kaczorowski. Aktu nadania imienia dokonał prezydent Warszawy pan prof. Lech Kaczyński.

W wyniku Reformy Edukacji, Aktem Założycielskim Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dniem 1 września 1999 r. zostało powołane do życia Gimnazjum nr 3 z siedzibą przy ulicy Chełmskiej 23. W lokalizacji tej od roku 1961 funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 113.
Dyrektorem Gimnazjum mianowano Alicję Wyczółkowską-Smaga (dotychczasową dyrektor Szkoły Podstawowej nr 113).

Nasze symbole

Sztandar

Tarcza

Koszulka gimnazjalisty

Tablica poświęcona patronowi szkoły (hol na parterze)

Tekst ślubowania

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

My, uczniowie klas pierwszych 3 Gimnazjum w Gminie Warszawa-Centrum ŚLUBUJEMY!

1. Dbać zawsze i wszędzie o dobre imię naszej szkoły i aktywnie uczestniczyć w jej tworzeniu.

ŚLUBUJEMY!

2. Dążyć do ciągłego doskonalenia się poprzez rzetelne zdobywanie wiedzy.

ŚLUBUJEMY!

3. Wcielać w życie ponadczasowe wartości - szacunku dla uczciwej pracy - poszanowania ludzkiej godności - tolerancji - doskonalenia własnej osobowości

ŚLUBUJEMY!

4. Uczciwie wypełniać swoje obowiązki wobec rodziców, by nie zawieść pokładanych w nas nadziei.

ŚLUBUJEMY!

5. Pamiętać o chlubnej przeszłości naszej Ojczyzny i czynnie uczestniczyć w jej budowie i rozwoju.