Nawigacja

 • Fashion Week w trójce!

  Kolejny raz w Naszym Gimnazjum ruszył tydzień przebieranek, który organizuje samorząd szkolny. Każdego dnia uczniowie zakładają stroje według podanych tematów. Poniedziałek będzie dniem dresiarzy, wtorek to bajki, komiksy, kreskówki, środa będzie niebieska, czwartek zawodowy - przebieramy się za górnika albo pielęgniarkę albo policjanta, a w piątek zapraszamy wszystkich w piżamkach. Jeden raz w ciągu dnia samorządowcy przejdą po klasach i policzą % obecnych i % przebranych. Przebrany wychowawca zostanie doliczony do klasy. 

  Dla zwycięskiej klasy zostały przewidziane nagrody!

  Życzymy udanej zabawy i kreatywności!

 • Zawody lekkoatletyczne

  Zawody lekkoatletyczne w tym roku odbywały się w dwóch różnych miejscach w dwa dni.

  Pierwszy dzień - piątek to rywalizacja biegowa w ZS przy ul. Św. Bonifacego. Tam udało nam się zdobyć trzy medale chociaż czuć było niedosyt po występach sztafet trzecioklasistów. 4x100 metrów to błąd i zgubienie pałeczki na ostatniej zmianie, natomiast w sztafecie olimpijskiej zmierzaliśmy po pewny srebrny medal, niestety nasz zawodnik w chwili słabości wywrócił się w strefie zmian i także wypadła mu pałeczka. Mimo tego, że ukończyliśmy bieg na drugim miejscu zostaliśmy bez medalu gdyż nieprzekazanie pałeczki "z ręki do ręki" skutkowało dyskwalifikacją. Wspomniane medale zdobyli natomiast: sztafeta 4x100 metrów klas I-II - złoty, także na najwyższym stopniu podium i w tej samej kategorii wiekowej stanął Daniel Gąsiorek po biegu na 60 metrów, a brąz w biegu na 60 metrów klas trzecich dołożył Robert Zabłocki.

  Drugi dzień zawodów​ to rywalizacja w konkurencjach technicznych na obiektach gimnazjum przy ul. Piaseczyńskiej. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i dołożyli do naszych piątkowych zdobyczy kolejne 3 medale. Maks Bochiński zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż klas pierwszych i drugich, natomiast trzecioklasiści z naszej szkoły zdominowali tę konkurencję. Bartek Wudarski zwyciężył z wynikiem 165 cm, trzeci był Dominik Wysocki, a czwarty Hubert Radło. Wszyscy trzej zaprezentowali się bardzo dobrze, a obaj medaliści poprawili swoje rekordy życiowe. W skoku w dal nieźle wypadł Filip Zimmer. Nasz ubiegłoroczny medalista zajął czwarte miejsce. Także dziewczęta skaczące w dal uplasowały się na bardzo dobrej, choć niewdzięcznej dla sportowców - czwartej pozycji. Mowa o Wiktorii Hołubkow (klasy I-II) oraz Klaudii Przeździeckiej (III). Za ogromny sukces można uznać III miejsce chłopców w klasyfikacji generalnej, w której lepsi okazali się jedynie reprezentanci  Gimnazjum nr 8 oraz Gimnazjum nr 11.
  Piotr Włodarski


  Oto nasi medaliści:

  Sztafeta 4 x 100 klas pierwszych i drugich (od lewej): Łukasz Paprzycki, Daniel Gąsiorek, Dawid Przepiórkowski, Dominik Kościaniuk - złoty medal.

  60 metrów klas trzecich: Robert Zabłocki - brązowy medal.

  60 metrów klas pierwszych i drugich: Daniel Gąsiorek (w środku) - złoty medal.

  Skok wzwyż klas trzecich. Złoty medalista - Bartek Wudarski (zawodnik w środku) i Dominik Wysocki (z prawej) zdobywca brązowego krążka.

  Maks Bochiński (pierwszy z prawej) - zdobywca brązowego medalu w skoku wzwyż klas pierwszych i drugich.
   

 • Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  W maju (od 8 do 15) co roku obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 
  W związku z tym zapraszamy Młodzież z naszego Gimnazjum do udziału w konkursie czytelniczym. Czekamy na prace w trzech kategoriach:

  1.) Recenzja ulubionej książki (tradycyjny tekst lub prezentacja multimedialna);
  2.) Ulubiona książka kogoś bliskiego ze starszego pokolenia (mamy, taty, babci, dziadka, sąsiadki, wychowawcy...) - tekst lub prezentacja;
  3.) Plakat z ulubionymi cytatami z powieści lub/ i wierszy.

  Na Wasze prace czekamy do 22 maja 2017 r.

  Prezentacje można przynosić na pendrivie. Sugestie i instrukcje do wykonania można otrzymać u pani Anny Włodarczyk w bibliotece oraz u pani Agnieszki Kruszyńskiej w sali 15. 
  Zapraszamy, zachęcamy, nagrody będą ocenami, o co poprosimy Panie Polonistki z naszej szkoły. 
  Dodatkowo (oprócz ocen) autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe 

  Agnieszka Kruszyńska
  Anna Włodarczyk

 • 26.04.2017

  W środę w naszym Gimnazjum mieliśmy wyjątkowego gościa. Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą i pracownikami szkoły o 11:30, a o 17:30 zgodnie z zapowiedzią z rodzicami naszych uczniów oraz powtórnie z pracownikami szkoły. Pani Sędzia opowiedziała o swoim doświadczeniu na sali sądowej, przytoczyła wiele, czasem niestety drastycznych, przykładów z życia nastolatków, miejmy nadzieję, że ku przestrodze! 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania: 

  Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską.

 • Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską

  Szanowni Państwo,

  Już niedługo,  26 kwietnia br. o godzinie 17.30 w sali gimnastycznej naszego Gimnazjum odbędzie się spotkanie
  z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską.

  Anna Maria Wesołowska, były sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od spraw przestępczości zorganizowanej, autorka felietonów dla młodzieży,  prowadzi wykłady, konferencje i spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami.

  Ze względów organizacyjnych, osoby, które są zainteresowane udziałem proszę o zgłoszenie udziału na adres g3@edu.um.warszawa.pl 

  Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu wszystkie osoby zainteresowane tematyką profilaktyki trudnych zachowań dzieci i młodzieży.

  Katarzyna Hampel
  Dyrektor Gimnazjum nr 3
  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 • Z okazji Świąt Wielkanocnych w Naszym Gimnazjum odbył się konkurs międzyklasowy na najładniejszą pisankę.

  Wygrała klasa 3b, kolejne miejsca zajęły 2 - 3a, 3 - 2b i 1b, 4 - 1a, 5 - 1c i 6 -2a. Pisanka 1a - najszybciej wykonana - zdobyła nagrodę specjalną.

  Zapraszamy do obejrzenia konkursowych prac: Konkurs pisankowy.

 • Apel z okaji Świąt Wielkanocnych

  12.04.2017

  W środę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbył się apel, na którym uczennice 2a i 1a zaprezentowały wiersze, przemyślenia i pieśni związane z okresem Wielkiej Nocy.

 • Spotkanie panem Michałem Rusinkiem

  7.04 uczniowie klasy 2a mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu z p. Michałem Rusinkiem, tłumaczem, publicystą, pracownikiem naukowym UJ, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej i prezesem fundacji jej imienia.

 • Dzień otwarty

  W środę 05.04.2017 zapraszamy Rodziców na dzień otwarty, które rozpocznie się o godzinie 17.30.

 • Uroczystość z okazji Imienin Marszałka

  22 marca 2017 roku  o godzinie 10:00 w Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość z okazji Imienin Marszałka. Święto naszej szkoły po raz trzeci było związane z konkursem literacko-plastycznym adresowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Warszawy i okolic.  
  Uroczystość rozpoczęła  się powitaniem wszystkich zebranych: nauczycieli, uczniów, zaproszonych gości oraz laureatów I, II,  III miejsca  i osób wyróżnionych  w konkursie międzyszkolnym. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, gości przywitała pani dyrektor Katarzyna Hampel oraz przewodniczący Rady Rodziców- pan Piotr Gawełczyk. Następnie odczytano list Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej pana prof. dr hab. Wojciecha Falkowskiego oraz list Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pana Jana Kasprzyka. Głos zajęli także zaproszeni goście. Obecnością w czasie uroczystości zaszczycili nas: Mazowiecki Wicekurator Oświaty pan Andrzej Sosnowski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów pan Witold Wasilewski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Mokotów pani Barbara Kozłowska, Wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność pan Mieczysław Kutyna i była Przewodnicząca pani Iwona Fitali - Kutyna. Jak zawsze nie zabrakło też Przyjaciół naszego Gimnazjum, a wśród nich, wyjątkowych ludzi. Środowisko Żołnierzy Pułku AK Baszta reprezentował Wiceprezes pan Eugeniusz Tyrajski i pan Jerzy Grzelak. Gościliśmy także Proboszcza Parafii św. Kazimierza księdza Radosława Glimasińskiego i dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół.
                   
  Następnie rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości- wręczenie nagród uczniom, którzy zajęli I, II, III miejsce oraz wyróżnienia w kategoriach: historycznej, plastycznej i literackiej. Dyplomy podziękowań otrzymali także nauczyciele nagrodzonych uczniów.  
  Po rozdaniu dyplomów i nagród, odśpiewano hymn szkoły Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wyprowadzono sztandar.
  W dalszej części programu wystąpił  Reprezentacyjny  Zespół Wojska Polskiego ze wspaniałym, niezwykle poruszającym koncertem. Zespół wykonywał pieśni patriotyczne, związane z historią naszego kraju i osobą Marszałka.  Został nagrodzony licznymi   brawami.
  Na zakończenie Imienin Marszałka, wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek.

 • Konkurs na Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo

  Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo.
  TECHNIKA PRAC - dowolna. LICZĘ NA WASZĄ POMYSŁOWOŚĆ, KREATYWNOŚĆ i INWENCJĘ TWÓRCZĄ.
  PRACE NALEŻY SKŁADAĆ DO 08.05.2017 (środa)
  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.
  Najciekawsze prace zostaną nagrodzone

  Anna Włodarczyk

 • Konkurs Recytatorski

  Uczennica klasy III a, Kamila Rutkowska zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Na skrzydłach wyobraźni - moje ulubione bajki, baśnie, ballady i legendy" 
  Kamila przygotowywała się do konkursu pod opieką pani polonistki Agnieszki Krzyżanowskiej - Gość.

 • Informacja o zwycięzcach III edycji Międzyszkolnego Konkursu "Imieniny Marszałka"


  > - WYNIKI - <


  Szanowni Państwo,
  Miło nam jest poinformować, że w organizowanym przez nas Międzyszkolnym Konkursie Imieniny Marszałka wzięli udział uczniowie z 55 szkół podstawowych i gimnazjów. Wpłynęło ponad 200 wspaniałych prac. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Jury sprawdziło prace i przyznało nagrody w pięciu kategoriach. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości finałowej, która odbędzie się 22 marca o g. 10 w Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas uroczystości przewidziany jest występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
  W imieniu społeczności naszego Gimnazjum
  serdecznie zapraszam do udziału w uroczystości wszystkich
  Uczestników konkursu oraz ich Opiekunów
  Katarzyna Hampel
  Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
 • Zapraszenie do wzięcia udziału w konkursie „ Imienny Marszałka”

  Gimnazjum nr 3 im. Marszałka  Józefa Piłsudskiego serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie „ Imienny Marszałka”. Prosimy o nadsyłanie prac.

  Finał odbędzie się 22 marca 2017 roku o godz. 10:00 w auli gimnastycznej, podczas którego wystąpi Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami.

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna     

  oraz Uczniowie

 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Balu Gimnazjalnego tegorocznych trzecioklasistów:

  Bal Gimnazjalny 03.02.2017.

 • 73. rocznica zamachu na Franza Kutscherę

  1 lutego 2017 r. delegacja z Gimnazjum nr 3 włączyła się w obchody 73. rocznicy 
  zamachu na Franza Kutscherę - kata Warszawy.
  Nasi uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy kamieniu w miejscu akcji batalionu Parasol w Alejach Ujazdowskich.

 • Wykład Profesora Radosława Przemiosło

  27.01.2017

  Dzis mieliśmy okazję gościć pana profesora Radosława Przemiosło z wykładem
  Góry lodowe i lodowce w dobie ocieplenia klimatu.

  Byly eksperymenty, prezentacja i odpowiedzi na trudne pytania.

 • Spotkanie z pisarzem Tomaszem Sobanią

  26.01.2017

  Grupa uczniów pod opieką Pani Anny Włodarczyk wzięła udział w spotkaniu z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią.
  Pan Tomasz okazał się być przemiłym, bardzo sympatycznym i otwartym 18-latkiem, tegorocznym maturzystą. Książka Speculo jest jego debiutem literackim, ale w drodze jest już kolejna powieść jego autorstwa. Spotkanie zorganizowane przez Panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej przy ul Gocławskiej 4 w Warszawie bardzo podobało się uczniom naszego gimnazjum.

 • Bal karnawałowy

  Samorząd uczniowski zaprasza na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w piątek 20.01.2017 w godzinach 17.00 - 21.00

  Będzie to bal kostiumowy z konkursem na najlepszy kostium!

  Pamiętajcie o zgodach od rodziców!

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 260 im. Jana Matejki
  00-724 Warszawa ul. Chełmska 23

  e-mail: g3@edu.um.warszawa.pl
 • tel./fax: 22-841-16-43

Galeria zdjęć