Nawigacja

 • Konkurs kaligraficzny „Piękne pisanie to sztuka!”

  Konkurs kaligraficzny „Piękne pisanie to sztuka!”

  Biblioteka Szkolna ogłasza III Szkolny Konkurs Kaligraficzny
  „Piękne pisanie to sztuka!”
  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum.

  Z okazji przypadającej w tym roku 200-setnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki rok 2017 został ogłoszony Jego imieniem.
  Dlatego zadaniem uczestników III Szkolnego Konkursu Kaligraficznego będzie przygotowanie fragmentów (lub całości) wierszy poświęconych wielkiemu generałowi. Tadeusz Kościuszko był zdolnym inżynierem wojskowym, którego zasługi dziejowe przynoszą zaszczyt nie tylko nam, Polakom, ale całej ludzkości. Sprawie odzyskania niepodległości poświęcił życie.

  Tekst należy napisać piórem na papierze gładkim, jednostronnie. Kolor atramentu dowolny. Format dowolny, nie mniejszy jednak niż A4
  Prace należy podpisać: imię i nazwisko autora, klasa. Oceny dokona komisja konkursowa uwzględniając następujące kryteria: staranność i oryginalność elementów graficznych, płynność pisma i estetyka połączeń literowych, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna. Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów. 
  Prace należy składać w bibliotece w terminie do 
  21 grudnia 2017 r.
  Dla wszystkich uczestników zostały przewidziane atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu konkursu w wyznaczonym przez organizatora terminie

  Organizator: Pani Anna Włodarczyk

 • Dzień otwarty

  W środę 22.11.2017 zapraszamy Rodziców klas 7, 2 i 3 gimnazjum na dzień otwarty, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

 • Festyn Szkolny dla Amelki

  Festyn Szkolny dla Amelki
  25.11.2017

  Dnia 25.11.2017 w godzinach 11.00 - 15.00 odbędzie się Festyn Szkolny dla Amelki, na którym odbędą się liczne licytacje. Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na leczenie Amelki. Zapraszamy Wszystkich do przybycia i wsparcia zbiórki!

  Poniżej lista niektórych rzeczy, które zostały przekazane na licytację: 

  Słynna malarka Justyna Neyman - mama naszego ucznia - pragnie przekazać na licytację swoje dwa obrazy.


  Jedna z sióstr Steczkowskich - Agata - przekazała swoją płytę z kolędami i autografem.


  Nasi przyjaciele z TreleMorele Punkt Kultury ofiarowali na aukcję:
  - dwuosobowe zaproszenie na koncert grupy The Time Quartet pt. Od Sinatry do Adele,
  - miesięczny kurs stepowania bez ograniczeń wiekowych,
  - miesięczny kurs tańca współczesnego dla dziecka w wieku 9-12 lat.

  Karnet na miesięczne bezpłatne zajecia z matematyki prowadzone przez Centrum Edukacyjne EZO z Wawra.

  Pas sportowy naszego olimpijczyka i mistrza świata Pawła Nastuli. 

 • Pomóżmy w walce z chorobą Amelce - Uczennicy Naszej Szkoły

  Pomóżmy w walce z chorobą Amelce - Uczennicy Naszej Szkoły

  Bardzo ważna sprawa!

  Amelka, uczennica naszej szkoły od lat zmaga się z podstępną chorobą - neuroblastomą. Wykorzystała już możliwości leczenia w Polsce. Jej nadzieja jest w Niemczech. Jednak, żeby mogła pojechać tam i rozpocząć terapię przeciwciałami, jej rodzice muszą uzbierać 1,5mln złotych. Część tej kwoty dzięki wspaniałym ludziom już uzbierali, jednak nadal brakuje 800 tys. zł, które muszą mieć do końca listopada! Musimy pomóc Amelce!

  Poniżej kilka informacji o Amelce i jej chorobie oraz strona na której można dokonywać wpłat. Każda wpłata, każdy sms, każda pomoc się liczy! Razem damy radę!

  https://www.siepomaga.pl/ameliaszewczyk

  http://www.tvp.info/…/droga-kuracja-jedyna-szansa-dla-amelk…

  http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/pomozmy-amelce,126672.html

 • Wieczorne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza

   Wieczorne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza
  10.11.2017

  W piątkowy wieczór  w Naszej Szkole odbyło się Wieczorne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza. W tym roku spotkanie przebiegło w wyjątkowo kameralnej atmosferze  Wieczorne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza - Obrazek 1 Przeczytaliśmy całą II część dzieła naszego narodowego Wieszcza z podziałem na role  Wieczorne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza - Obrazek 2
  Obecna na spotkaniu pani Agnieszka Kruszyńska przekazała pozdrowienia i uściski dla wszystkich Uczniów i Nauczycieli Naszej Szkoły  Wieczorne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza - Obrazek 3
  Anna Włodarczyk

 • Spotkanie z dziennikarzem Radia Eski

  Spotkanie z dziennikarzem Radia Eski

  15 listopada chętni Uczniowie Naszej Szkoły udali się do Radia Eska na spotkanie z Jankesem - dziennikarzem tego radia. Ponieważ spotkanie  bardzo podobało się młodzieży, Pani Violetta Tarnowska i Magdalena Cieślik obiecały zorganizować kolejne wyjście!

 • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości


  14 listopada uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przypomnieli okoliczności utraty niepodległości oraz drogę jaką musieli przejść Polacy, aby odzyskać suwerenność. Tę szczególną lekcję historii wzbogaciły pieśni patriotyczne oraz recytacje w wykonaniu uczniów. Kultywując tradycje patriotyczne w naszej szkole, oddaliśmy cześć Tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska.

  Elżbieta Czerwińska

 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Przypomniamy, że dni 1, 2 i 3 listopada są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W dniach 2 i 3 w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla uczniów potrzebujących w tym czasie opieki. 

 • Dzień otwarty

  W środę 25.10.2017 zapraszamy Rodziców klas 7, 2 i 3 gimnazjum na dzień otwarty, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Festyn Szkolny

  Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej oraz 2. i 3. klas gimnazjum na FESTYN SZKOLNY, który odbędzie się w sobotę 23 września w godzinach 10:00 - 14:00 na dziedzincu szkoły przy ulicy Zakrzewskiej 24. Czeka Nas dużo dobrej zabawy i integracji między nowopołączonymi szkołami. 

  Festyn Szkolny - Obrazek 1

   

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

  zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

  2017/2018 

  która odbędzie się 4 września 2017 r.
  (poniedziałek) o godz. 11:00

  dla klas VII oraz II i III Gimnazjum
  (w budynku Gimnazjum  nr 3, ul. Chełmska 23)


  Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy

 • Zebranie Rodziców

  Szanowni Rodzice, 

  zapraszamy na zebranie Rodziców klas 7, 2 i 3 Gimnazjum, które odbędzie się w środę 13.09.2017 o godzinie 17.30 przy ulicy Chełmskiej 23.

 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej - 01 września, godz. 10.00

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej w budynku przy ul. Zakrzewskiej 24 (wspólna dla wszystkich nauczycieli SP+G) odbędzie się 1 września o godz. 10.00

  Dyrektor

  Barbara Rosz

   

   

 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej - 28 sierpnia, godz. 14.00

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej w budynku Gimnazjum nr 3 ul. Chełmska 23 odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 14.00

  Dyrektor

  Barbara Rosz

 • Dzień Sportu i Zdrowia
  01.06.2017

  W Dzień Dziecka w Naszym Gimnazjum odbył się Dzień Sportu propgujący zdrowy i aktywny tryb życia. Z tej okazji odbyły się międzyklasowy konkurs kulinarny "Śniadanie Mistrzów", wiele konkursów sportowych oraz zawody piłki nożnej i siatkowej. W konkurencjach brali udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy Gimnazjum nr. 3 oraz zaproszona Szkoła Podstawowa Montessori

  Zapraszmy do obejrzeni galerii zdjęć: Dzień Sportu i Zdrowia.

 • Spotkanie z Harleyowcami

  Spotkanie z Harleyowcami
  31.05.2017

  W środę w naszej szkole odbyło się spotkanie z prelegentem z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Harleyowcami. Prezentacja wzbogaciła naszą wiedzę o ruchu drogowym i niebezpieczeństwach czekających na drodze.

  Wielu uczniów wzieło udział w konkursie dotyczącym ruchu drogowego. Główna nagroda to skuter! 

  Po spotkaniu z policją oglądaliśmy przepiękne motocykle.

   

 • Fashion Week w trójce!

  Fashion Week w trójce!

  Kolejny raz w Naszym Gimnazjum ruszył tydzień przebieranek, który organizuje samorząd szkolny. Każdego dnia uczniowie zakładają stroje według podanych tematów. Poniedziałek będzie dniem dresiarzy, wtorek to bajki, komiksy, kreskówki, środa będzie niebieska, czwartek zawodowy - przebieramy się za górnika albo pielęgniarkę albo policjanta, a w piątek zapraszamy wszystkich w piżamkach. Jeden raz w ciągu dnia samorządowcy przejdą po klasach i policzą % obecnych i % przebranych. Przebrany wychowawca zostanie doliczony do klasy. 

  Dla zwycięskiej klasy zostały przewidziane nagrody!

  Życzymy udanej zabawy i kreatywności!

 • Zawody lekkoatletyczne

  Zawody lekkoatletyczne w tym roku odbywały się w dwóch różnych miejscach w dwa dni.

  Pierwszy dzień - piątek to rywalizacja biegowa w ZS przy ul. Św. Bonifacego. Tam udało nam się zdobyć trzy medale chociaż czuć było niedosyt po występach sztafet trzecioklasistów. 4x100 metrów to błąd i zgubienie pałeczki na ostatniej zmianie, natomiast w sztafecie olimpijskiej zmierzaliśmy po pewny srebrny medal, niestety nasz zawodnik w chwili słabości wywrócił się w strefie zmian i także wypadła mu pałeczka. Mimo tego, że ukończyliśmy bieg na drugim miejscu zostaliśmy bez medalu gdyż nieprzekazanie pałeczki "z ręki do ręki" skutkowało dyskwalifikacją. Wspomniane medale zdobyli natomiast: sztafeta 4x100 metrów klas I-II - złoty, także na najwyższym stopniu podium i w tej samej kategorii wiekowej stanął Daniel Gąsiorek po biegu na 60 metrów, a brąz w biegu na 60 metrów klas trzecich dołożył Robert Zabłocki.

  Drugi dzień zawodów​ to rywalizacja w konkurencjach technicznych na obiektach gimnazjum przy ul. Piaseczyńskiej. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i dołożyli do naszych piątkowych zdobyczy kolejne 3 medale. Maks Bochiński zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż klas pierwszych i drugich, natomiast trzecioklasiści z naszej szkoły zdominowali tę konkurencję. Bartek Wudarski zwyciężył z wynikiem 165 cm, trzeci był Dominik Wysocki, a czwarty Hubert Radło. Wszyscy trzej zaprezentowali się bardzo dobrze, a obaj medaliści poprawili swoje rekordy życiowe. W skoku w dal nieźle wypadł Filip Zimmer. Nasz ubiegłoroczny medalista zajął czwarte miejsce. Także dziewczęta skaczące w dal uplasowały się na bardzo dobrej, choć niewdzięcznej dla sportowców - czwartej pozycji. Mowa o Wiktorii Hołubkow (klasy I-II) oraz Klaudii Przeździeckiej (III). Za ogromny sukces można uznać III miejsce chłopców w klasyfikacji generalnej, w której lepsi okazali się jedynie reprezentanci  Gimnazjum nr 8 oraz Gimnazjum nr 11.
  Piotr Włodarski
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 1


  Oto nasi medaliści:
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 2
  Sztafeta 4 x 100 klas pierwszych i drugich (od lewej): Łukasz Paprzycki, Daniel Gąsiorek, Dawid Przepiórkowski, Dominik Kościaniuk - złoty medal.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 3
  60 metrów klas trzecich: Robert Zabłocki - brązowy medal.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 4
  60 metrów klas pierwszych i drugich: Daniel Gąsiorek (w środku) - złoty medal.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 5
  Skok wzwyż klas trzecich. Złoty medalista - Bartek Wudarski (zawodnik w środku) i Dominik Wysocki (z prawej) zdobywca brązowego krążka.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 6
  Maks Bochiński (pierwszy z prawej) - zdobywca brązowego medalu w skoku wzwyż klas pierwszych i drugich.
   

 • Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  W maju (od 8 do 15) co roku obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 
  W związku z tym zapraszamy Młodzież z naszego Gimnazjum do udziału w konkursie czytelniczym. Czekamy na prace w trzech kategoriach:

  1.) Recenzja ulubionej książki (tradycyjny tekst lub prezentacja multimedialna);
  2.) Ulubiona książka kogoś bliskiego ze starszego pokolenia (mamy, taty, babci, dziadka, sąsiadki, wychowawcy...) - tekst lub prezentacja;
  3.) Plakat z ulubionymi cytatami z powieści lub/ i wierszy.

  Na Wasze prace czekamy do 22 maja 2017 r.

  Prezentacje można przynosić na pendrivie. Sugestie i instrukcje do wykonania można otrzymać u pani Anny Włodarczyk w bibliotece oraz u pani Agnieszki Kruszyńskiej w sali 15. 
  Zapraszamy, zachęcamy, nagrody będą ocenami, o co poprosimy Panie Polonistki z naszej szkoły. 
  Dodatkowo (oprócz ocen) autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - Obrazek 1

  Agnieszka Kruszyńska
  Anna Włodarczyk

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 260 im. Jana Matejki
  00-724 Warszawa ul. Chełmska 23

  e-mail: g3@edu.um.warszawa.pl
 • tel./fax: 22-841-16-43

Galeria zdjęć