Nawigacja

 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Przypomniamy, że dni 1, 2 i 3 listopada są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W dniach 2 i 3 w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla uczniów potrzebujących w tym czasie opieki. 

 • Dzień otwarty

  W środę 25.10.2017 zapraszamy Rodziców klas 7, 2 i 3 gimnazjum na dzień otwarty, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Festyn Szkolny

  Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej oraz 2. i 3. klas gimnazjum na FESTYN SZKOLNY, który odbędzie się w sobotę 23 września w godzinach 10:00 - 14:00 na dziedzincu szkoły przy ulicy Zakrzewskiej 24. Czeka Nas dużo dobrej zabawy i integracji między nowopołączonymi szkołami. 

  Festyn Szkolny - Obrazek 1

   

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

  zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

  2017/2018 

  która odbędzie się 4 września 2017 r.
  (poniedziałek) o godz. 11:00

  dla klas VII oraz II i III Gimnazjum
  (w budynku Gimnazjum  nr 3, ul. Chełmska 23)


  Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy

 • Zebranie Rodziców

  Szanowni Rodzice, 

  zapraszamy na zebranie Rodziców klas 7, 2 i 3 Gimnazjum, które odbędzie się w środę 13.09.2017 o godzinie 17.30 przy ulicy Chełmskiej 23.

 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej - 01 września, godz. 10.00

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej w budynku przy ul. Zakrzewskiej 24 (wspólna dla wszystkich nauczycieli SP+G) odbędzie się 1 września o godz. 10.00

  Dyrektor

  Barbara Rosz

   

   

 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej - 28 sierpnia, godz. 14.00

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej w budynku Gimnazjum nr 3 ul. Chełmska 23 odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 14.00

  Dyrektor

  Barbara Rosz

 • Dzień Sportu i Zdrowia
  01.06.2017

  W Dzień Dziecka w Naszym Gimnazjum odbył się Dzień Sportu propgujący zdrowy i aktywny tryb życia. Z tej okazji odbyły się międzyklasowy konkurs kulinarny "Śniadanie Mistrzów", wiele konkursów sportowych oraz zawody piłki nożnej i siatkowej. W konkurencjach brali udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy Gimnazjum nr. 3 oraz zaproszona Szkoła Podstawowa Montessori

  Zapraszmy do obejrzeni galerii zdjęć: Dzień Sportu i Zdrowia.

 • Spotkanie z Harleyowcami

  Spotkanie z Harleyowcami
  31.05.2017

  W środę w naszej szkole odbyło się spotkanie z prelegentem z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Harleyowcami. Prezentacja wzbogaciła naszą wiedzę o ruchu drogowym i niebezpieczeństwach czekających na drodze.

  Wielu uczniów wzieło udział w konkursie dotyczącym ruchu drogowego. Główna nagroda to skuter! 

  Po spotkaniu z policją oglądaliśmy przepiękne motocykle.

   

 • Fashion Week w trójce!

  Fashion Week w trójce!

  Kolejny raz w Naszym Gimnazjum ruszył tydzień przebieranek, który organizuje samorząd szkolny. Każdego dnia uczniowie zakładają stroje według podanych tematów. Poniedziałek będzie dniem dresiarzy, wtorek to bajki, komiksy, kreskówki, środa będzie niebieska, czwartek zawodowy - przebieramy się za górnika albo pielęgniarkę albo policjanta, a w piątek zapraszamy wszystkich w piżamkach. Jeden raz w ciągu dnia samorządowcy przejdą po klasach i policzą % obecnych i % przebranych. Przebrany wychowawca zostanie doliczony do klasy. 

  Dla zwycięskiej klasy zostały przewidziane nagrody!

  Życzymy udanej zabawy i kreatywności!

 • Zawody lekkoatletyczne

  Zawody lekkoatletyczne w tym roku odbywały się w dwóch różnych miejscach w dwa dni.

  Pierwszy dzień - piątek to rywalizacja biegowa w ZS przy ul. Św. Bonifacego. Tam udało nam się zdobyć trzy medale chociaż czuć było niedosyt po występach sztafet trzecioklasistów. 4x100 metrów to błąd i zgubienie pałeczki na ostatniej zmianie, natomiast w sztafecie olimpijskiej zmierzaliśmy po pewny srebrny medal, niestety nasz zawodnik w chwili słabości wywrócił się w strefie zmian i także wypadła mu pałeczka. Mimo tego, że ukończyliśmy bieg na drugim miejscu zostaliśmy bez medalu gdyż nieprzekazanie pałeczki "z ręki do ręki" skutkowało dyskwalifikacją. Wspomniane medale zdobyli natomiast: sztafeta 4x100 metrów klas I-II - złoty, także na najwyższym stopniu podium i w tej samej kategorii wiekowej stanął Daniel Gąsiorek po biegu na 60 metrów, a brąz w biegu na 60 metrów klas trzecich dołożył Robert Zabłocki.

  Drugi dzień zawodów​ to rywalizacja w konkurencjach technicznych na obiektach gimnazjum przy ul. Piaseczyńskiej. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i dołożyli do naszych piątkowych zdobyczy kolejne 3 medale. Maks Bochiński zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż klas pierwszych i drugich, natomiast trzecioklasiści z naszej szkoły zdominowali tę konkurencję. Bartek Wudarski zwyciężył z wynikiem 165 cm, trzeci był Dominik Wysocki, a czwarty Hubert Radło. Wszyscy trzej zaprezentowali się bardzo dobrze, a obaj medaliści poprawili swoje rekordy życiowe. W skoku w dal nieźle wypadł Filip Zimmer. Nasz ubiegłoroczny medalista zajął czwarte miejsce. Także dziewczęta skaczące w dal uplasowały się na bardzo dobrej, choć niewdzięcznej dla sportowców - czwartej pozycji. Mowa o Wiktorii Hołubkow (klasy I-II) oraz Klaudii Przeździeckiej (III). Za ogromny sukces można uznać III miejsce chłopców w klasyfikacji generalnej, w której lepsi okazali się jedynie reprezentanci  Gimnazjum nr 8 oraz Gimnazjum nr 11.
  Piotr Włodarski
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 1


  Oto nasi medaliści:
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 2
  Sztafeta 4 x 100 klas pierwszych i drugich (od lewej): Łukasz Paprzycki, Daniel Gąsiorek, Dawid Przepiórkowski, Dominik Kościaniuk - złoty medal.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 3
  60 metrów klas trzecich: Robert Zabłocki - brązowy medal.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 4
  60 metrów klas pierwszych i drugich: Daniel Gąsiorek (w środku) - złoty medal.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 5
  Skok wzwyż klas trzecich. Złoty medalista - Bartek Wudarski (zawodnik w środku) i Dominik Wysocki (z prawej) zdobywca brązowego krążka.
  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 6
  Maks Bochiński (pierwszy z prawej) - zdobywca brązowego medalu w skoku wzwyż klas pierwszych i drugich.
   

 • Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  W maju (od 8 do 15) co roku obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 
  W związku z tym zapraszamy Młodzież z naszego Gimnazjum do udziału w konkursie czytelniczym. Czekamy na prace w trzech kategoriach:

  1.) Recenzja ulubionej książki (tradycyjny tekst lub prezentacja multimedialna);
  2.) Ulubiona książka kogoś bliskiego ze starszego pokolenia (mamy, taty, babci, dziadka, sąsiadki, wychowawcy...) - tekst lub prezentacja;
  3.) Plakat z ulubionymi cytatami z powieści lub/ i wierszy.

  Na Wasze prace czekamy do 22 maja 2017 r.

  Prezentacje można przynosić na pendrivie. Sugestie i instrukcje do wykonania można otrzymać u pani Anny Włodarczyk w bibliotece oraz u pani Agnieszki Kruszyńskiej w sali 15. 
  Zapraszamy, zachęcamy, nagrody będą ocenami, o co poprosimy Panie Polonistki z naszej szkoły. 
  Dodatkowo (oprócz ocen) autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe Konkurs z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - Obrazek 1

  Agnieszka Kruszyńska
  Anna Włodarczyk

 • Fotorelacja ze spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską
  26.04.2017

  W środę w naszym Gimnazjum mieliśmy wyjątkowego gościa. Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą i pracownikami szkoły o 11:30, a o 17:30 zgodnie z zapowiedzią z rodzicami naszych uczniów oraz powtórnie z pracownikami szkoły. Pani Sędzia opowiedziała o swoim doświadczeniu na sali sądowej, przytoczyła wiele, czasem niestety drastycznych, przykładów z życia nastolatków, miejmy nadzieję, że ku przestrodze! 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania: 

  Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską.

 • Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską

  Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską

  Szanowni Państwo,

  Już niedługo,  26 kwietnia br. o godzinie 17.30 w sali gimnastycznej naszego Gimnazjum odbędzie się spotkanie
  z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską.

  Anna Maria Wesołowska, były sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od spraw przestępczości zorganizowanej, autorka felietonów dla młodzieży,  prowadzi wykłady, konferencje i spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami.

  Ze względów organizacyjnych, osoby, które są zainteresowane udziałem proszę o zgłoszenie udziału na adres g3@edu.um.warszawa.pl 

  Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu wszystkie osoby zainteresowane tematyką profilaktyki trudnych zachowań dzieci i młodzieży.

  Katarzyna Hampel
  Dyrektor Gimnazjum nr 3
  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 • Konkurs pisankowy

  Z okazji Świąt Wielkanocnych w Naszym Gimnazjum odbył się konkurs międzyklasowy na najładniejszą pisankę.

  Wygrała klasa 3b, kolejne miejsca zajęły 2 - 3a, 3 - 2b i 1b, 4 - 1a, 5 - 1c i 6 -2a. Pisanka 1a - najszybciej wykonana - zdobyła nagrodę specjalną.

  Zapraszamy do obejrzenia konkursowych prac: Konkurs pisankowy.

 • Apel z okaji Świąt Wielkanocnych

  Apel z okaji Świąt Wielkanocnych
  12.04.2017

  W środę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbył się apel, na którym uczennice 2a i 1a zaprezentowały wiersze, przemyślenia i pieśni związane z okresem Wielkiej Nocy.

 • Spotkanie panem Michałem Rusinkiem

  Spotkanie panem Michałem Rusinkiem

  7.04 uczniowie klasy 2a mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu z p. Michałem Rusinkiem, tłumaczem, publicystą, pracownikiem naukowym UJ, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej i prezesem fundacji jej imienia.

 • Dzień otwarty

  W środę 05.04.2017 zapraszamy Rodziców na dzień otwarty, które rozpocznie się o godzinie 17.30.

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 260 im. Jana Matejki
  00-724 Warszawa ul. Chełmska 23

  e-mail: g3@edu.um.warszawa.pl
 • tel./fax: 22-841-16-43

Galeria zdjęć