Nawigacja

2015/2016 2014/2015 2013/2014

Wolontariat

2014/2015


DAJ SIĘ WKRĘCIĆ – PO RAZ DRUGI 

Na początku 2 semestru z inicjatywy SKW odbyła się wiosenna zbiórka plastikowych nakrętek. Już po raz drugi zbieraliśmy je na rehabilitację dzieci niedosłyszących będących pod opieką Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu „USŁYSZEĆ ŚWIAT”.  Zaangażowanie niektórych klas okazało się niebywałe a rywalizację jeszcze bardziej podkręcał fakt, że część zespołów klasowych ukrywała swoje zbiory w trudno dostępnych miejscach…

Zbiórka zakończyła się w połowie marca a zbiory plastikowych nakrętek zapakowanych w 120 litrowe worki jak co roku podliczyli wolontariusze z SKW.  Nie zawiedliście i tym razem i porządnie wkręciliście się w akcję.

1 m-ce uzyskała klasa 3a z nieprawdopodobna ilością 7,5 worka

2 m-ce przypadło klasie 2a z odrobinę mniejszą ilością – 6 worków

3 m-ce wywalczyła klasa 1a z 3 workami

4 m-ce zdobyła dzielnie zbierająca klasa 3b z ilością 1,5 worka

5 m-ce uzyskała klasa 1b z ilością 0,75 worka

6 m-ce przypadło klasie 2b z wynikiem 0,5 worka

 

Zwycięska klasa tradycyjnie będzie się mogła cieszyć przywilejem zmiany planu lekcji na 1 wybrany dzień.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję – uzbieraliśmy łącznie ponad 19 worków (1 worek 120 l = ok 10 kg x 19=190 kg) co przełoży się na około 5 godzin rehabilitacji dla dzieci (50 kg zakrętek = 1 godzina rehabilitacji dla dziecka).  Dużo i niedużo – w końcu to tylko niepotrzebne nikomu plastikowe nakrętki, które zmieniają na lepsze świat dzieci.

Liczymy na jeszcze lepszy wynik w przyszłym rokuJ

 

Magdalena Cieślik

Opiekun SKW


Give&Gain Day

16 maja 2015r. w Powsinie odbywał się Give&Gain Day. Jest to międzynarodowe święto poświęcone wolontariatowi pracowniczemu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam nas, czyli wolontariuszy Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunem panią Magdaleną Cieślik.

Wyruszyliśmy o 9 z przystanku Dolna. Ok. 10 (komunikacją miejską) dotarliśmy na miejsce. Na wstępie odbyło się przywitanie i zapoznanie z organizatorami, dostaliśmy wodę, pyszne batoniki :)   W ramach prac można było malować ławki, płoty, sadzić kwiaty i odnawiać elewacje domków kempingowych. My wybraliśmy dwa pierwsze zajęcia. Niestety na początku było mało narzędzi do pracy i musieliśmy się nimi dzielić, ale potem było ich więcej i nasza praca nabrała tempa.

Pracę przy ławkach zaczęliśmy od ich wyszlifowania i wyczyszczenia, a potem pokryliśmy je zieloną farbą. Płoty wystarczyło tylko pomalować na niebiesko. Oczywiście część farby była nie tylko na ławkach i płotach, ale również na nas J.

Po skończonej pracy umyliśmy się z farby i poszliśmy na oficjalne zakończenie połączone z rozdaniem dyplomów.

Podczas akcji towarzyszyły nam dobre humory. Sobotnie południe spędziliśmy bardzo miło.

W akcji wzięli udział:

Norbert Wojtkowski 3a

Klaudia Skwiot 3a

Klaudia Woźnicka 3a

Jan Tokarski 3a

Beniamin Baniak 2b

Zosia Urbańska 2a

Natalia Mirka 2a

Julia Kaszewiak 1a

Weronika Czapnik 1a

Tomasz Gałkowski 1a

Jakub Karpiuk 1a

Kamila Rutkowska 1a

Maciej Zawistowski 1a

Patrycja Surowiec 3b

Jana Smolnik 3b

Karolina Połaska  1a

 

 

 


Szlachetna Paczka

UDZIAŁ SKW

W FINALE SZLACHETNEJ PACZKI

 

14.12.2014r. w godzinach mocno przedpołudniowych siedmioro wolontariuszy wzięło udział w pracach w ramach finału SZLACHETNEJ PACZKI. W związku z tym, że koordynatorzy prac w magazynie stworzonym na czas akcji w Szkole Podstawowej nr 190 przy ul. Zwierzynieckiej 10, wyrazili zgodę na ograniczoną liczbę wolontariuszy, tym razem „szczęśliwa” siódemka została wyłoniona zgodnie z zasadą – kto pierwszy odpowie na moje ogłoszenie ten weźmie udział w akcji.

Nasza praca w magazynie polegała na ozdabianiu mniejszych i większych pudełek z prezentami dla poszczególnych rodzin. Wszyscy pracowali bardzo ciężko, wykorzystując przyniesione przez siebie ozdoby, papier i wszystkie pomoce plastyczne a przede wszystkim swoją pomysłowość, spryt i niekiedy nawet artystyczne wizjeJ.

Koordynator magazynu na Dolnym Mokotowie pani Marta Spinkiewicz była pod ogromnym wrażeniem naszej organizacji, chęci oraz zaangażowania. Otrzymaliśmy podziękowanie oraz pamiątkowe plakietki SZLACHETNEJ PACZKI.

 Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój niedzielny poranek i kawałek przedpołudnia aby sprawić trochę radości innym ludziom…

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


Szkolenie wolontariuszy

SZKOLENIE JAK BYĆ DOBRYM WOLONTARIUSZEM

 

W STOWARZYSZENIU CENTRUM WOLONTARIATU

W dniach 5 i 19 listopada grupa wolontariuszy z klas 1a, 2a, 3a i 3b uczestniczyła w szkoleniu „Jak być dobrym wolontariuszem?” w siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul.  Nowolipki 9a.  Podczas szkolenia wszyscy zainteresowani pracą wolontarystyczną mogli dowiedzieć się od doświadczonej wolontariuszki i pracownicy centrum pani Joanny Stachurskiej w jakich obszarach można taką pracę wykonywać, co może należeć do obowiązków wolontariusza a na co wolontariusz nie powinien się zgadzać oraz poznać dobre praktyki w zakresie pracy filantropijnej. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali informator dla wolontariuszy zawierający niezbędne informacje dotyczące pracy wolontarystycznej.

 

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


Kasztany dla Kasztanki

 

10 września 2014r. Szkolny Klub Wolontariatu na prośbę uczniów i rodziców zainicjował cieszący się ogromnym powodzeniem w ubiegłym roku międzyklasowy konkurs w zbieraniu kasztanów. Tym razem akcja trwała do 15 października a zaangażowanie niektórych klas okazało się niezwykłe. W kasztanobranie oprócz uczniów włączyli się rodzice, przyjaciele, znajomi, dlatego tegoroczny wynik zaskoczył wszystkich. 24.10 pracownik firmy Astex odebrał 1181 kilogramów kasztanów ważąc worki zebrane przez poszczególne klasy. A oto ile zebrały poszczególne klasy:

1a – 616 kg (1 m-ce)

2a – 374 kg (2 m-ce)

2b – 65 kg (3 m-ce)

3a – 65 kg (3 m-ce)

1b – 37 kg

3b – 24 kg

 

Ponieważ kasztanowce w tym roku wyjątkowo obrodziły w owoce, skup zaproponował niższą cenę za kilogram, tj. 0,50 PLN. Ostatecznie uzyskaliśmy kwotę 590,50 zł i zgodnie z założeniem przeznaczymy ją na finansowe wsparcie Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Klasa, która zebrała największą ilość kasztanów wygrała nagrodę – przywilej braku pracy domowej przez cały długi tydzień Vice mistrzowie w kasztanobraniu wygrali nagrodę pocieszenia, tj. brak pracy domowej przez 2 dni.

Kolejny konkurs już niebawem. Mamy nadzieję, że WKRĘCICIE SIĘ  z podobnym zaangażowaniem…

 

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


Pamiętamy, Pomagamy...

PAMIĘTAMY, POMAGAMY…

25 października w godzinach porannych kilkoro wolontariuszy wyposażonych w grabie, szczotki, szufelki i worki wraz z opiekunem SKW udało się na Cmentarz Czerniakowski aby pomóc starszym osobom w porządkowaniu grobów ich bliskich. Akcję poprzedziły ogłoszenia w kościele parafialnym św. Kazimierza, ale ostatecznie nikt nie zdecydował się na naszą bezinteresowną pomoc.

Podobnie jak w poprzednim roku zajęliśmy się głównie porządkowaniem grobów zaniedbanych,  grabiąc liście i sprzątając wypalone znicze. Mimo bardzo chłodnej pogody wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem a mijający nas ludzie spoglądali na nas z zadowoleniem i podziwem.

W akcji uczestniczyli wolontariusze z klasy 1a:

w akcji brali udział:

Patrycja Groszkowska

Weronika Czapnik

Milena Kowalczyk

Paulina Fryś

Karolina Połaska

Jakub Karpiuk

Tomasz Gołkowski

Maciej Zawistowski

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 260 im. Jana Matejki
    00-724 Warszawa ul. Chełmska 23

    e-mail: g3@edu.um.warszawa.pl
  • tel./fax: 22-841-16-43

Galeria zdjęć