Nawigacja

Projekt gimnazjalny Ocenianie Zajęcia dodatkowe Debiuty Trójki Wolontariat Erasmus+ 2015/2016

Wolontariat

2015/2016

Przeprowadzono akcje:

  • kasztany dla kasztanki,
  • pola nadziei,
  • zbiórka makulatury
  • sprzątanie grobów (zaplanowane na 24.10).

2014/2015

DAJ SIĘ WKRĘCIĆ – PO RAZ DRUGI 

Na początku 2 semestru z inicjatywy SKW odbyła się wiosenna zbiórka plastikowych nakrętek. Już po raz drugi zbieraliśmy je na rehabilitację dzieci niedosłyszących będących pod opieką Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu „USŁYSZEĆ ŚWIAT”.  Zaangażowanie niektórych klas okazało się niebywałe a rywalizację jeszcze bardziej podkręcał fakt, że część zespołów klasowych ukrywała swoje zbiory w trudno dostępnych miejscach…

Zbiórka zakończyła się w połowie marca a zbiory plastikowych nakrętek zapakowanych w 120 litrowe worki jak co roku podliczyli wolontariusze z SKW.  Nie zawiedliście i tym razem i porządnie wkręciliście się w akcję.

1 m-ce uzyskała klasa 3a z nieprawdopodobna ilością 7,5 worka

2 m-ce przypadło klasie 2a z odrobinę mniejszą ilością – 6 worków

3 m-ce wywalczyła klasa 1a z 3 workami

4 m-ce zdobyła dzielnie zbierająca klasa 3b z ilością 1,5 worka

5 m-ce uzyskała klasa 1b z ilością 0,75 worka

6 m-ce przypadło klasie 2b z wynikiem 0,5 worka

 

Zwycięska klasa tradycyjnie będzie się mogła cieszyć przywilejem zmiany planu lekcji na 1 wybrany dzień.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję – uzbieraliśmy łącznie ponad 19 worków (1 worek 120 l = ok 10 kg x 19=190 kg) co przełoży się na około 5 godzin rehabilitacji dla dzieci (50 kg zakrętek = 1 godzina rehabilitacji dla dziecka).  Dużo i niedużo – w końcu to tylko niepotrzebne nikomu plastikowe nakrętki, które zmieniają na lepsze świat dzieci.

Liczymy na jeszcze lepszy wynik w przyszłym rokuJ

 

Magdalena Cieślik

Opiekun SKW


Give&Gain Day

16 maja 2015r. w Powsinie odbywał się Give&Gain Day. Jest to międzynarodowe święto poświęcone wolontariatowi pracowniczemu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam nas, czyli wolontariuszy Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunem panią Magdaleną Cieślik.

Wyruszyliśmy o 9 z przystanku Dolna. Ok. 10 (komunikacją miejską) dotarliśmy na miejsce. Na wstępie odbyło się przywitanie i zapoznanie z organizatorami, dostaliśmy wodę, pyszne batoniki :)   W ramach prac można było malować ławki, płoty, sadzić kwiaty i odnawiać elewacje domków kempingowych. My wybraliśmy dwa pierwsze zajęcia. Niestety na początku było mało narzędzi do pracy i musieliśmy się nimi dzielić, ale potem było ich więcej i nasza praca nabrała tempa.

Pracę przy ławkach zaczęliśmy od ich wyszlifowania i wyczyszczenia, a potem pokryliśmy je zieloną farbą. Płoty wystarczyło tylko pomalować na niebiesko. Oczywiście część farby była nie tylko na ławkach i płotach, ale również na nas J.

Po skończonej pracy umyliśmy się z farby i poszliśmy na oficjalne zakończenie połączone z rozdaniem dyplomów.

Podczas akcji towarzyszyły nam dobre humory. Sobotnie południe spędziliśmy bardzo miło.

W akcji wzięli udział:

Norbert Wojtkowski 3a

Klaudia Skwiot 3a

Klaudia Woźnicka 3a

Jan Tokarski 3a

Beniamin Baniak 2b

Zosia Urbańska 2a

Natalia Mirka 2a

Julia Kaszewiak 1a

Weronika Czapnik 1a

Tomasz Gałkowski 1a

Jakub Karpiuk 1a

Kamila Rutkowska 1a

Maciej Zawistowski 1a

Patrycja Surowiec 3b

Jana Smolnik 3b

Karolina Połaska  1a

 

 

 


Szlachetna Paczka

UDZIAŁ SKW

W FINALE SZLACHETNEJ PACZKI

 

14.12.2014r. w godzinach mocno przedpołudniowych siedmioro wolontariuszy wzięło udział w pracach w ramach finału SZLACHETNEJ PACZKI. W związku z tym, że koordynatorzy prac w magazynie stworzonym na czas akcji w Szkole Podstawowej nr 190 przy ul. Zwierzynieckiej 10, wyrazili zgodę na ograniczoną liczbę wolontariuszy, tym razem „szczęśliwa” siódemka została wyłoniona zgodnie z zasadą – kto pierwszy odpowie na moje ogłoszenie ten weźmie udział w akcji.

Nasza praca w magazynie polegała na ozdabianiu mniejszych i większych pudełek z prezentami dla poszczególnych rodzin. Wszyscy pracowali bardzo ciężko, wykorzystując przyniesione przez siebie ozdoby, papier i wszystkie pomoce plastyczne a przede wszystkim swoją pomysłowość, spryt i niekiedy nawet artystyczne wizjeJ.

Koordynator magazynu na Dolnym Mokotowie pani Marta Spinkiewicz była pod ogromnym wrażeniem naszej organizacji, chęci oraz zaangażowania. Otrzymaliśmy podziękowanie oraz pamiątkowe plakietki SZLACHETNEJ PACZKI.

 Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój niedzielny poranek i kawałek przedpołudnia aby sprawić trochę radości innym ludziom…

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


Szkolenie wolontariuszy

SZKOLENIE JAK BYĆ DOBRYM WOLONTARIUSZEM

 

W STOWARZYSZENIU CENTRUM WOLONTARIATU

W dniach 5 i 19 listopada grupa wolontariuszy z klas 1a, 2a, 3a i 3b uczestniczyła w szkoleniu „Jak być dobrym wolontariuszem?” w siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul.  Nowolipki 9a.  Podczas szkolenia wszyscy zainteresowani pracą wolontarystyczną mogli dowiedzieć się od doświadczonej wolontariuszki i pracownicy centrum pani Joanny Stachurskiej w jakich obszarach można taką pracę wykonywać, co może należeć do obowiązków wolontariusza a na co wolontariusz nie powinien się zgadzać oraz poznać dobre praktyki w zakresie pracy filantropijnej. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali informator dla wolontariuszy zawierający niezbędne informacje dotyczące pracy wolontarystycznej.

 

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


Kasztany dla Kasztanki

 

10 września 2014r. Szkolny Klub Wolontariatu na prośbę uczniów i rodziców zainicjował cieszący się ogromnym powodzeniem w ubiegłym roku międzyklasowy konkurs w zbieraniu kasztanów. Tym razem akcja trwała do 15 października a zaangażowanie niektórych klas okazało się niezwykłe. W kasztanobranie oprócz uczniów włączyli się rodzice, przyjaciele, znajomi, dlatego tegoroczny wynik zaskoczył wszystkich. 24.10 pracownik firmy Astex odebrał 1181 kilogramów kasztanów ważąc worki zebrane przez poszczególne klasy. A oto ile zebrały poszczególne klasy:

1a – 616 kg (1 m-ce)

2a – 374 kg (2 m-ce)

2b – 65 kg (3 m-ce)

3a – 65 kg (3 m-ce)

1b – 37 kg

3b – 24 kg

 

Ponieważ kasztanowce w tym roku wyjątkowo obrodziły w owoce, skup zaproponował niższą cenę za kilogram, tj. 0,50 PLN. Ostatecznie uzyskaliśmy kwotę 590,50 zł i zgodnie z założeniem przeznaczymy ją na finansowe wsparcie Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Klasa, która zebrała największą ilość kasztanów wygrała nagrodę – przywilej braku pracy domowej przez cały długi tydzień Vice mistrzowie w kasztanobraniu wygrali nagrodę pocieszenia, tj. brak pracy domowej przez 2 dni.

Kolejny konkurs już niebawem. Mamy nadzieję, że WKRĘCICIE SIĘ  z podobnym zaangażowaniem…

 

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


Pamiętamy, Pomagamy...

PAMIĘTAMY, POMAGAMY…

25 października w godzinach porannych kilkoro wolontariuszy wyposażonych w grabie, szczotki, szufelki i worki wraz z opiekunem SKW udało się na Cmentarz Czerniakowski aby pomóc starszym osobom w porządkowaniu grobów ich bliskich. Akcję poprzedziły ogłoszenia w kościele parafialnym św. Kazimierza, ale ostatecznie nikt nie zdecydował się na naszą bezinteresowną pomoc.

Podobnie jak w poprzednim roku zajęliśmy się głównie porządkowaniem grobów zaniedbanych,  grabiąc liście i sprzątając wypalone znicze. Mimo bardzo chłodnej pogody wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem a mijający nas ludzie spoglądali na nas z zadowoleniem i podziwem.

W akcji uczestniczyli wolontariusze z klasy 1a:

w akcji brali udział:

Patrycja Groszkowska

Weronika Czapnik

Milena Kowalczyk

Paulina Fryś

Karolina Połaska

Jakub Karpiuk

Tomasz Gołkowski

Maciej Zawistowski

Opiekun SKW

Magdalena Cieślik


2013/2014

DAJ SIĘ WKRĘCIĆ

ROZWIĄZANIE MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU

Po dwóch miesiącach intensywnej międzyklasowej, korkowej rywalizacji rozstrzygamy konkurs.

W związku z tym, że Stowarzyszenie Usłyszeć Świat, dla którego zbieramy korki wymaga przekazania ich w 120 litrowych workach ostateczne rozliczenie polegało na policzeniu worków, które odbyło się 9 czerwca.

Okazało się, że zaangażowanie klas było ogromne a ostateczne rezultaty zaskoczyły wszystkich.

1 miejsce – 1a – 3,5 worka

J NAGRODA – możliwość zmiany planu lekcji na 1 dzień J

2 miejsce – 2a – 3 worki

3 miejsce – 3a – 2,75 worka

4 miejsce – 3b – 2 worki

5 miejsce – 1b – 1,5 worka

6 miejsce – 2b – 0,5 worka

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniów i wychowawców. Mamy nadzieję, że pomożemy Stowarzyszeniu USŁYSZEĆ ŚWIAT w sfinansowaniu rehabilitacji wielu dzieci niesłyszących oraz dzieci z innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Magdalena Cieślik, opiekun SKW


Wychowanie przez sport

27 maja dziewięć wolontariuszek z naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Cieślik uczestniczyło w akcji Sport Generacja organizowanej dla uczniów szkół podstawowych przez Fundację Wychowanie przez Sport. Cała impreza odbyła się w Parku Olszyna na Żoliborzu, gdzie mieści się kompleks sportowo-rekreacyjny. Łącznie z nami w akcji brało udział 30 wolontariuszy w wieku szkolnym.

Po przybyciu na miejsce otrzymałyśmy od organizatorów koszulki przeznaczone dla wolontariuszy. Oczywiście nie obyło się bez narzekań niektórych dziewczyn dotyczących wyglądu i rozmiaru ubrań. Nasza praca rozpoczęła się od rozmieszczania flag sponsorów zawodów oraz ustawiania torów do wyścigu krótkodystansowego. Następnie zarówno na starcie jak i na mecie biegu długodystansowego ustawiałyśmy butelki z wodą dla zawodników. W tym czasie zaczęli przybywać uczniowie mający wziąć udział w zawodach a nam wyznaczono kolejne zadanie.

Uczestnicy zawodów rozpoczynali swój udział od biegu po wyznaczonej w parku trasie. Do zadań wolontariuszy w tym czasie należało podawanie wody zawodnikom, którzy docierali na metę oraz rozdawanie medali (same je również otrzymałyśmy). Następnie organizatorzy podzielili wolontariuszy na grupy i przydzielili kolejne zadanie. Nam przypadła organizacja wyścigów krótkodystansowych. Część z nas została przy wejściu na boisko, by wpuszczać zawodników, niektóre z nas rozdawały nagrody, a inne pilnowały wyjścia i rozdawały wodę. Na sam koniec imprezy musiałyśmy zebrać zawodników na placu przed sceną gdzie odbyło się oficjalne zakończenie oraz wręczenie nagród. Gdy w parku zostali sami organizatorzy i wolontariusze, rozpoczęto sprzątanie. Nam przydzielono składanie flag oraz sprzątanie małych billboardów z reklamami sponsorów imprezy.

Praca wolontariatu przy organizacji imprezy sportowej okazała się ciekawym doświadczeniem. Dla wszystkich był to udany choć męczący dzień. Cieszymy się jednak ogromnie, że mogłyśmy pomóc przy promocji zdrowego trybu życia.

 


TRZECIA WIZYTA W PSIM AZYLU

12 kwietnia, w słoneczną, choć nieco chłodną sobotę, wolontariuszki z naszego gimnazjum wraz z opiekunem – panią Magdaleną Cieślik wybrały się z trzecią wizytą do Psiego Azylu. Jak zawsze, podróż do Falenicy, gdzie mieści się schronisko trwała około godziny. Po dotarciu na miejsce, złożyłyśmy w biurze umowę naszej nowej wolontariuszki i zgłosiłyśmy gotowość do wypełniania zadań. Tym razem odbyłyśmy trzy spacery. Na pierwszym towarzyszyły nam dwa pieski: Papik i Wicuś.  Na drugim Mała Shu, Kimi,  Czan,  Adżika i Czika. Na ostatnim spacerze Ferguson, Majlo i Bongo oraz dwa inne psy. Pogoda była piękna,  więc nie obyło się bez biegania i zabaw z podopiecznymi.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!

W akcji brały udział:

Julia Korzeniewicz

Wiktoria Bartnik

Natalia Niewiadomska

Natalia Mirka

Zofia Urbańska


DAJ SIĘ WKRĘCIĆ!!!

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWdXmBwmkB__pqHZJnzJrkJvg08uTWKan-xhnT7usCjG2unt4MFmdBAhttp://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWdXmBwmkB__pqHZJnzJrkJvg08uTWKan-xhnT7usCjG2unt4MFmdBAhttp://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWdXmBwmkB__pqHZJnzJrkJvg08uTWKan-xhnT7usCjG2unt4MFmdBAhttp://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWdXmBwmkB__pqHZJnzJrkJvg08uTWKan-xhnT7usCjG2unt4MFmdBAhttp://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWdXmBwmkB__pqHZJnzJrkJvg08uTWKan-xhnT7usCjG2unt4MFmdBAhttp://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWdXmBwmkB__pqHZJnzJrkJvg08uTWKan-xhnT7usCjG2unt4MFmdBA

10 marca ruszył między klasowy konkurs w zbieraniu plastikowych korków i nakrętek.
Zespoły klasowe pod nadzorem wychowawców oraz wyznaczonego lidera akcji walczą o bardzo atrakcyjną nagrodę czyli możliwość zmiany planu lekcji na jeden czerwcowy dzień.

Rywalizacja trwa do 6 czerwca. Pamiętajcie, że więcej informacji o tym, jakie rodzaje korków zbierać a jakich nie, znajdziecie na tablicy ogłoszeń przy zejściu do szatni.

Dajcie się wkręcić i pomóżcie chorym dzieciom uzyskać fundusze na rehabilitację.

Magdalena Cieślik,

Opiekun Szkolego Klubu Wolontariatu


W sobotę, 8 marca wolontariuszki z naszego gimnazjum, pod opieką

p. Magdaleny Cieślik  wybrały się na drugą wizytę do PSIEGO AZYLU. Tym razem, w przeciwieństwie do pierwszej wizyty, zamiast śniegu towarzyszyło nam słońce i wyjątkowo piękna pogoda. W wyprawie, która trwała ok. 5 godzin brało udział aż siedem dziewczyn.

Po dotarciu na miejsce zostawiłyśmy swoje rzeczy i wzięłyśmy pieski na pierwszy spacer. Odbyłyśmy 3 spacery, z których każdy trwał ok.40 minut. Łącznie, pod opieką miałyśmy 18 piesków, m.in.: Czarusia, Puentę, Tabakę, Kluskę, Copacabanę, Amigo, Bongo, Hanię, Sticks’a, Majlo, Algisię, Drago, Alladyna, Popiela i Włochatka. Tym razem spacerowałyśmy nawet z tymi, które nie były ze sobą zaprzyjaźnione, więc musiałyśmy zachować bezpieczną odległość.

Spacery w falenickim lesie sprawiły nam wielką radość, choć nie uniknęłyśmy kilku sytuacji związanych z nieufnością paru piesków.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę!

W akcji brały udział wolontariuszki:

Mania Adamiak 1a

Natalia Niewiadomska 1a

Natalia Mirka 1a

Julia Woźniakowska 1a

Julia Korzeniewicz 1a

Monika Rudzka 3 a

Agnieszka Bury 3 a

Natalia Mirka, 1a


Pierwsza wizyta w PSIM AZYLU

W sobotę, 1 lutego grupa wolontariuszek pod opieką pani Magdaleny Cieślik wybrała się na pierwszą wizytę do schroniska dla zwierząt PSI AZYL przy ul. Kosodrzewiny 7/9.

Po naszym przybyciu pracownicy zapoznali nas z zasadami, których powinnyśmy zawsze przestrzegać. Poinformowali nas również o tym, jak obchodzić się z psami na spacerze, gdyż miało  to być naszym zajęciem w tym dniu. Wyposażone w woreczki do zbierania „psich nieczystości” w końcu wyruszyłyśmy na spacer z pierwszą dwójką – Drago i Algisią. Każda z nas miała okazję trzymać smycz z naszym aktualnym podopiecznym i z nim pobiegać. Spacer trwał pół godziny. Po powrocie oddałyśmy psiaki i dostałyśmy pod opiekę kolejne – Kluskę, Laurę, Amigo i Copacabanę. Tej turze towarzyszyło nie tylko tarzanie się w śniegu psów, ale także kilka upadków wolontariuszek. W czasie naszego trzeciego, a zarazem ostatniego, spaceru pod naszą opieką był Włochatek i Sara. Ta runda była wyjątkowa – nieźle się nabiegałyśmy. W końcu nadszedł czas, by zwierzaki wróciły do schroniska, a my do domów. Wszystkie miałyśmy świetne nastroje.

Cieszymy się, że mogłyśmy dać psiakom wiele radości i nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.

 


JAK POMAGAĆ CHORYM I CIERPIĄCYM

3 grudnia grupa wolontariuszy pod opieką pani Bożeny Ziółkowskiej wzięła udział w 4-godzinnym szkoleniu ABC Pomocy Chorym organizowanym dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej przez Hospicjum Domowym przy ulicy Tykocińskiej.

Szkolenie składało się z 3 części. Rozpoczął je ksiądz Andrzej Dziedziul,  dyrektor i duszpasterz tego ośrodka, który omówił z nami potrzebę istnienia hospicjum, wyświetlił zdjęcia oraz przeczytał wiersz napisany na kilka dni przed śmiercią  przez jedną z młodych pacjentek chorujących na białaczkę. Wiersz wywarł na uczestnikach szkolenia duże wrażenie.

Po krótkiej przerwie uczyliśmy się jak zrozumieć uczucia i emocje towarzyszące choremu  i jego rodzinie, oraz jak pomóc rodzinie w trakcie choroby jak i po śmierci pacjenta.

Na końcu odbyły się zajęcia praktyczne z pielęgniarką hospicjum Panią Izą Kęsicką, która pokazała nam jak zmienić pościel i przedstawiła sposoby pielęgnacji osób leżących. Dowiedzieliśmy się również o różnorodnym sprzęcie, który ułatwia opiekę nad osobami nieporuszającymi się samodzielnie np. materacach przeciwodleżynowych, nakładkach na sanitariaty (by łatwiej było choremu wstać samodzielnie bez pomocy opiekuna), krzesłach do wanny oraz prysznica, nadmuchiwanej wanience do umycia ciała oraz głowy gdy osoba starsza nie jest już w stanie wstawać.

Naszym zdaniem szkolenie było bardzo ciekawe i przydatne ponieważ dowiedzieliśmy się wielu praktycznych informacji a po zaliczeniu ćwiczeń każdy dostał certyfikat. Wyszliśmy z nadzieją, że będziemy mogli uczestniczyć w podobnych szkoleniach.

W szkoleniu brali udział wolontariusze i wolontariuszki z klas 1a i 2a:

Natalia Mirka (1 a)

Natalia Niewiadomska (1 a)

Antoni Jabłoński (1 a)

Gabriela Ortyńska (2 a)

 

Zofia Urbańska (1 a)

Marianna Adamiak (1 a)

Jan Strąk (1 a)

Klaudia Woźnicka (2 a)


PAMIĘTAMY, POMAGAMY…

W ostatnią październikową sobotę grupa wolontariuszek i wolontariuszy podjęła kolejną akcję z wielu, zaplanowanych na ten rok szkolny. Tym razem naszym celem była pomoc osobom starszym w porządkowaniu grobów ich bliskich w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zmarłych. Przygotowania do akcji rozpoczęły się dużo wcześniej – w dwie niedziele poprzedzające nasze działanie ksiądz proboszcz Radosław Gumasiński z sąsiadującej z naszą szkołą parafii św. Kazimierza, ogłaszał na naszą prośbę deklaracje o chęci pomocy uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w sprzątaniu grobów na Cmentarzu Czerniakowskim. Ku naszemu zaskoczeniu nikt nie zechciał skorzystać z takiej formy pomocy, w związku z tym przenieśliśmy akcję na Wojskowe Powązki. Tam postanowiliśmy uporządkować zaniedbane groby wojskowe. W kilkugodzinnej pracy towarzyszyła nam piękna pogoda, a zapał mimo upływającego czasu pozostał do końca. Wszyscy bardzo chcieli się wykazać pracowitością, dokładnością i umiejętnością pracy w zespole, w związku z tym działaliśmy w 2 podgrupach – wolontariuszek i wolontariuszy a mijające nas osoby prosiliśmy o ocenę pracy. Okazało się, że zarówno dziewczęta jak i chłopcy potrafią sprzątać bardzo sprawnie i dokładnie oraz wspaniale współpracować. Nasze działanie zyskało podziw w opiniach ludzi, którzy zatrzymywali się i bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat zarówno samego pomysłu jak i efektów naszej pracy.

Tym razem w akcji brali udział:

                        Patrycja Czak (2b)

                        Katarzyna Sawicka (2b)

                        Jana Smolnik (2b)

                        Patrycja Surowiec (2b)

                        Gabriela Ortyńska (2a)

                        Agnieszka Bury (3a)

            Natalia Gajek (3a)

            Paweł Feledyn (1a)

            Dominik Krzemiński (2b)

            Mateusz Skrobek (2b)

            Daniel Wojdyga (2b)


W dniach 19.09-24.10. z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej w zbieraniu kasztanów. Celem akcji było uzbieranie jak największej ilości kasztanów, sprzedaż w skupie oraz przekazanie uzyskanej kwoty na cel charytatywny. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy bardzo angażując się w akcję, ponieważ nagroda za zdobycie 1 miejsca tj. możliwość braku pracy domowej przez cały długi tydzień – wydała się wszystkim niesamowicie atrakcyjna. 24 października pod czujnym okiem pani Magdalena Cieślik ekipa wolontariuszy w składzie:

- Patrycja Czak (2b)
-Jana Smolnik (2b)

-Patrycja Surowiec (2b)

- Katarzyna Sawicka (2b)

- Klaudia Woźnicka (2a)

-Mateusz Skrobek  (2b)
-Dominik Krzemiński (2b)
-Paweł Gos (2b)
-Daniel Wojdyga (2b)

 

przystąpiła do ważenia kasztanów. A oto wyniki:

1 MIEJSCE  1 A – 188,8 KG

1A.jpg

2 MIEJSCE – 2 A – 90,2 KG

DSC02582.JPG

3 MIEJSCE – 2B- 84,2 KG

DSC02581.JPG

4 MIEJSCE – 3 A – 75 KG
(po uzupełnieniu zbiorów)

DSC02583.JPG

5 MIEJSCE – 1B – 20,7 KG

DSC02584.JPG

6 MIEJSCE – 3B -0,5 KG

images.jpg

Uczniowie klasy 3b mimo tak niewielkiej ilości uzbieranych kasztanów bardzo ofiarnie zaangażowali się w noszenie kasztanów do samochodu przewozowego firmy Astex, która odebrała od nas kasztany 28 października.

 

 

Łącznie zebraliśmy 432 kg co przyniosło zysk w postaci 302,4 zł (za każdy kilogram skup zgodził się zapłacić nam siedemdziesiąt groszy). Pieniądze zgodnie z planem przekażemy na wybrany cel charytatywny.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji, która okazała się świetną zabawą i okazją do spotkań klasowych.


Pozdrawiamy, 
Sekcja redaktorska Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Daniel W. i Paweł G


ODKRĘĆ ZARĘTKĘ i daj się wkręcić…

Nikomu niepotrzebne zakrętki znajdowały się w naszej szkole już od dłuższego czasu. Aby włożony w ich zbieranie wysiłek nie okazał się niepotrzebny, Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem Panią Magdaleną Cieślik postanowił je przekazać Stowarzyszeniu Usłyszeć Świat.

Od września 2012 Stowarzyszenie Usłyszeć Świat prowadzi akcję zbierania zakrętek. Akcja ta ma pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji dzieci niesłyszących oraz dzieci z innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Dnia 24.10.2013r. trójka uczniów z naszego gimnazjum posegregowała te zakrętki do 120 litrowych worków. Łączna ilość zebranych worków z nakrętkami wyniosła około 900 litrów czyli siedem i pół worka. 
Akcja ta będzie kontynuowana na terenie naszego gimnazjum, więc serdecznie zapraszamy wszystkich do zbiórki zakrętek. Dokładne informacje na ten temat znajdziecie wkrótce na plakatach rozwieszonych w naszym gimnazjum oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia.
http://uslyszecswiat.org.pl/zakretki/co-zbierac/

Informujemy również, że nasza szkoła w związku z podjęciem akcji zostanie. umieszczona na stronie Stowarzyszenia jako punkt zbiórki zakrętek.

Tym razem Wolontariuszami byli:

- Antoni Jabłoński 1a

- Katarzyna Sawicka 2b

- Jana Smolnik 2b

Jana Smolnik
i Katarzyna Sawicka, II b


Pierwsza akcja wolontariatu zakończona!

Żonkile –międzynarodowy  symbol nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. To właśnie z tymi kwiatami związane było nasze pierwsze zadanie.

Ogólnopolska akcja sadzenia żonkili od wielu lat nosi nazwę „Pola Nadziei” więc naszą również tak nazwaliśmy. Działanie polegało na zbiórce pieniędzy, na cebulki żonkili, które w związku z akcją rozpowszechnioną w całej Polsce kolportuje Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej. Akcję zbiórki pieniędzy rozpoczęliśmy 26 września a zakończyliśmy 8 października. W akcję zaangażowani byli wolontariusze i wolontariuszki z klas 2a i 2b 
Wynik być może nie był zachwycający(100zł i 17gr), ale mamy nadzieję, że następnym razem wszyscy zaangażują się jeszcze mocniej. Kwota ta pozwoliła nam na zakup 50 cebulek i posadzenie ich przed szkołą na naszym szkolnym „Polu Nadziei”.

Sadzenie żonkili odbyło się 10 października po siódmej godzinie lekcyjnej. Pierwszą sadzonkę zasadziła Pani Dyrektor Katarzyna Hampel. 
Porad ogrodniczych udzieliła nam Pani Hanna Grzegorska.
Opiekę nad nami sprawowała Pani Magdalena Cieślik.

Ogrodnikami-wolontariuszami byli:
- Katarzyna Sawicka
- Jana Smolnik
- Daniel Wojdyga
- Paweł Gos
- Mateusz Skrobek
- Jan Strąk

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i serdecznie zapraszamy do udziału w pracach wolontariatu. Kolejne działanie już 26 października. Tym razem będziemy pomagać starszym ludziom w porządkowaniu grobów ich bliskich.

Pozdrawiamy
Sekcja redaktorska Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Daniel W. i Paweł G 


Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 260 im. Jana Matejki
    00-724 Warszawa ul. Chełmska 23

    e-mail: g3@edu.um.warszawa.pl
  • tel./fax: 22-841-16-43

Galeria zdjęć