2015/2016 2013/2014 2012/2013

WARS  I SAWA

Rok szkolny 2012/2013

Od roku 2009 nasza szkoła posiada certyfikat programu WARS i SAWA, nadany przez Prezydenta Warszawy.

Jest to program wspierania uzdolnień i rozwijania zainteresowań uczniów.

W ramach tego projektu w tym roku szkolnym 2012/2013 (od miesiąca września) podjęliśmy następujące działania:

•         nauczyciele przygotowywali uczniów do konkursów przedmiotowych
  •         prowadzone są zajęcia z uczniami uzdolnionymi
  •         uczniowie uczestniczyli w lekcjach w ramach Festiwalu Nauki
  •         uczniowie brali udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik
  •         młodzież wraz z nauczycielami uczestniczyli w Festynie Sieleckim (zorganizowane było stoisko z informacjami o naszej szkole)
  •         odbył się pokaz doświadczeń fizycznych, z elektrotechniki zorganizowany przez studentów Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej
  •         uczniowie klas III uczestniczyli w lekcji „Ciekawe doświadczenia chemiczne” w Technikum Chemicznym
  •         odbyły się wycieczki tematyczne do Łazienek Królewskich, Wilanowa
  •         wybrane klasy brały udział w lekcji muzealnej w Świątyni Opatrzności Bożej
  •         w szkole działa Teatr Szkolny (wystawił 2 przedstawienia w języku angielskim – „Wiersze naszego dzieciństwa”, „Jak obrabować bank”)
  •         uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Akademię Filmową przy kinie Muranów
  •         w szkole odbył się konkurs savoir-vivre
  •         w szkole działa radio szkolne „Peron 3”
  •         nauczyciele przygotowują uczniów do testu gimnazjalnego

W roku 2013 będziemy ubiegać się o przedłużenie certyfikatu programu WARS i SAWA na kolejne lata.

Szkolny zespół do spraw wspierania uczniów uzdolnionych